Попова Шапка лимитирана работа на ски лифтовите

Вести

Денес, недела 27 декември, ски лифтовите на Попова Шапка работат со ограничени капацитет заради недостиг на снег и намалена видливост. Низ центарот дуба умерен до засилен ветар. Температура во моментов 0.3°C Wind: 20.1 km/h E (High gust 26.0 km/h @ 10:54).

Скијање низ другите центри, нема.

Претходен написи
Нови алпинистички насоки на Остри врв
Следен напис
Зимско лудило К2: Може ли да се случи оваа година?