Саем на зимска опрема и ски туризам Белград – Expozim 2022

Вести

Сите љубители на зимските спортови и зимските патувања ќе имаат можност на едно место да разгледаат поголема понуда на саемот за зимски спортови и ски туризам во Белград. Од 1 до 4 декември 2022 година по 36 пат се одржува саем за зимска опрема Експо-Зим, чија цел е промоција на зимскиот туризам и понатамошна популаризација на зимските спортови. На овој собир и оваа година ќе учествуваат излагачи и светски брендови како Atomic, Fischer, Rossignol, Nordica, Elan,  Volkl, Marker, Dalbello, Dainese Uvex, Scott , Salomon, Spyder, The North Face, Emporio Armani, Burton, Nitro, Oneill, Quiksilver, DC Shoes, Roxy Carrera, Leki, Bula, Level, Zanier, NGN, GoPro, SIDAS, BootDoc.

Дел од програмата покрај врвната спортска опрема се и туристички понуди и услуги, машини и опрема.

Претходен написи
BITOLA OUTDOOR FESTIVAL 2022
Следен напис
Patagonia – Земјата сега е наш единствен акционер