Светската турнеја на Reel Rock 17 започна

Вести

Годинешната турнеа на Reel Rock со неговото 17 издание започна и е на пат, пристигнувајќи во кината и спортските сали низ целиот свет. Jacopo Larcher, Babsi Zangerl и Seb Bouin му се придружија на тимот на Reel Rock за распродадените шоуа во Болдер, Сиетл, Портланд и Солт Лејк Сити. Reel Rock има голем број на проекции овој викенд, вклучувајќи ги Канкун, Перт, Остин, Бангкок, Арлингтон…, а потоа и низ Европа. Проверете го календарот за повеќе датуми ширум светот во текот на пролетта.

Додека трае турнејата RR17, додадена е нова содржина на онлајн-платформата за стриминг, Reel Rock Unlimited, вклучувајќи ја оригиналната серија The Dodos!, колекцијата на британскиот режисер Аластер Ли од над 30 филмови и многу повеќе. Се разбира, Reel Rock 17 ќе биде додаден во RR Unlimited откако ќе заврши турнејата оваа пролет.

Своевремено и Скопје беше на светската мапа на Reel Rock, а наскоро очекуваме негово повторно прикажување кај нас!

Претходен написи
Цветановска и Јада со голем успех на Балкан Куп!
Следен напис
НЕ НАПУШТИ ЈАНЕЗ ГОРИШЕК ПОЗНАТИОТ ДИЗАЈНЕР НА СКИ СКОКАЛНИЦИ