Уште еден македонец го искачи Еверест

Вести

Ден 19.05.2023, 09:00h уште еден датум запишан во историјата на планинарењето во Македонија. Златко се враќа со Олимписко планинарско злато, искачен највисокиот врв во светот Еверест (8848 мнв)!!! – е напишано на фејсбук страната на ПСК H2O.

На 19.5.2023 год. д-р Златко Јаковски од ПСК H2O го искачи највисокиот врв на планетата, Еверест (8.848 м.н.в). Честитки за него за огромниот успех и му посакуваме да се одмори во базниот камп, каде се чувствува одлично!

Сонот може да стане реалност, само треба да веруваме во него!

May be an image of 5 people and ski slope

Претходен написи
Уништена “зелената училница”на Галичица
Следен напис
Го чистиме Водно со #еCommerceMk заедницата