Целодневни АТВ викенд авантури на Караџица

Вести

Почнувајќи од викендот што следи, ќе имате можност да уживате во целодневни викенд планински авантури со моќни АТВ квадови низ скопскиот регион поточно низ дивите предели на Караџица. Турите опфаќаат живописни и пространи лозови насади на јужните падини од Водно, шумски предели, реки на Караџица, повеќе од 100 км , надвор од урбаниот простор. На располагање ќе ви бидат ексклузивни 8 АТВ машини со моќност од 850ццм, со багажен простор каде комфорно и безбедно ќе може да се возат две лица. Летниот период и јуни месец се резервирани за масивот Јакупица, но планирајте во најава и посета на навистина ексклузивни точки низ Македонија следниот период. Резервациите и уплатите се прават однапред најдоцна 24 часа пред денот на поаѓање на skimacedonia@gmail.com или нашиот Instagram профил. Следете не овде на веб и социјалните мрежи за нови спортски настани и авантури.

Претходен написи
Копанки почна летен режим на работа
Следен напис
Скијачката легенда на кого му се восхитуваше Југославија, остана без покрив над глава