Енергијата е тука Бонита јаткасти путери

Спортовите на планина бараат исклучително добар режим на исхрана, вклучувајќи доволно вода и хидрати.
Повремените ужинки се од значење да не дојде до прегладнување или губење многу енергија. Јатки, суво овошје и путери од кикирики, лешник и бадем се одличен избор. Бонита путерите од јатки се совршена комбинација од вкусови и нутриенти. Таргетирано произведени да го збогатат секојдневното мени, и да додадат придобивки за нашето здравје.

Од најквалитетни состојки, внимателно сортирани, произведени по традиционална метода, го достигнуваат врвот на квалитет и вкус. Произведени по сите стандарди и во најдобрите хигиенски услови гарантираат безбедност за купувачот. Вкусовите на Бонита се уникатни што имате спремен десерт во тегличка. Може да се комбинираат со урма, банана, јаболко, додаток за смути, оризови галети или нешто по ваш избор.

Лешник со какао покрај што изобилува со здрави масти, витамини, фолна киселина исто така ја подобрува цревната флора, и е одличен афродизијак, содржи цинк, железо, калциум, магнезиум и слично што за спортовите на планина е од голема важност.

Путерот од бадем со мед и цимет, неверојатно вкусен и здрав, и го содржи многу реткиот витамин Б17, ја подобрува циркуларија, содржи цинамалдехид, прави одлична детоксикација.

Путерот од кикирики е веќе познат чувар на срцето и на наше задоволство е главен дел од исхраната на се повеќе спортисти и рекреативци.

Вклучени во секојдневната исхрана, путерите од јатки можат значително да влијаат на вашите спортски перформанси и резултати.

комерцијален текст

Претходен написи
Што треба да спакувате за повеќе дневено скијање
Следен напис
36. ЕКСПО-ЗИМ – САЕМ НА ЗИМСКА СПОРТСКА ОПРЕМА