Bitola Outdoor Festival

  1. Bitola Outdoor Festival
Bitola Outdoor Festival августАвг 14 2020 00:00 - августАвг 16 2020 15:00 Europe/LjubljanaInfo centar Pelister, Bitola, Macedonia

Pelister

Со големо задоволство и гордост, Ви го претставуваме првото издание на Bitola Outdoor Festival што ќе се одржи на различни локации во Битола и Националниот парк Пелистер. Bitola Outdoor Festival, е иницијатива осмислена да ја поттикне јавноста да се вклучи во спортови во природа, да оди на планина и да ужива во придобивките што ни ги нуди природата. Самиот фестивал претставува збир на повеќе активности како планинско трчање, планинарење, велосипедизам, спортско качување, зимски активности како ски туринг и секако сето ова поткрепено со добра музика и забава на отворено. Прекрасниот Национален парк Пелистер е отворена покана за секој љубител на природата. Фестивалот е прослава на сè што може да се ужива на отворено и на планина - свеж воздух, волшебни глетки и прекрасно зајдисонце, истовремено зближувајќи ги традицијата, културата, музиката, природата и спортските активности. Настаните на овој фестивал се внимателно креирани од страна на тим кои се долгогодишни планинари, алпинисти, тркачи по планински патеки, планински велосипедисти и менаџери на настани. СЕ ГЛЕДАМЕ НА ПЛАНИНА!!!

Пријави се овде

 

Import to Google Calendar

Location

Info centar Pelister, Bitola, Macedonia

Directions

Could not find route!

  • Schedule
  • Guests
  • Attendance
  • Forecast
  • Коментари

Weather data is currently not available for this location

Weather Report

Today stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Humidity stec_replace_current_humidity %

Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Forecast

Date

Weather

Temp

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Powered by openweathermap.org