Новогодишен Базар

  1. Новогодишен Базар
Новогодишен Базар декемвриДек 23 2023 12:00 - 18:00 Europe/LjubljanaShar Planina

Popova Shapka

Бајковитата снежна Шара повторно нѐ повикува! 🏔️✨
Ве покануваме заедно да го прославиме крајот на 2023 со новогодишен базар во Конак. Како и на минатиот, на овој базар ќе имате можност да купите новогодишни подароци за вашите најблиски од македонски брендови и творци на уникатни рачни изработки и дела. 🎅

Ве чекаме во Конак да уживаме заедно со топол чај, греено вино, ракија и топла атмосфера со убава музика, за која ќе се погрижат @manojlovv @djcapee @sam_e_sam_ ✨

Една од нашите мотиви и цели за настаните на Шар Планина е да им овозможиме на нашите најмили едно поинакво искуство на Шара🏔️.

За таа цел овој пат решивме новогодишната магија ✨ да ја збогатиме со детска работилница за изработка на новогодишни лампиони од волница 🌟🎄.

На наше огромно задоволство оваа работилница ќе ја водат нашите драги пријатели од @thecrochetdream, а домаќини ќе бидат повторно нашите драги @konakpopovashapka 🍀

Со нетрпение се радуваме и ја очекуваме детската новогодишна работилница 🎅

Import to Google Calendar

Location

Shar Planina

Directions

Could not find route!

  • Schedule
  • Guests
  • Attendance
  • Forecast
  • Коментари

Weather data is currently not available for this location

Weather Report

Today stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Humidity stec_replace_current_humidity %

Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Forecast

Date

Weather

Temp

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Powered by openweathermap.org