Pletvar Outdoor Festival 2021

  1. Pletvar Outdoor Festival 2021
27Авг
Pletvar Outdoor Festival 2021 августАвг 27 2021 - августАвг 29 2021 Europe/LjubljanaPletvar, Prilep, Macedonia

Од 27ми до 29ти август, оваа година во с. Плетвар, Прилеп ќе се одржи второто издание на еден од најголемите спортски настани во Македонија, Плетвар Аутдоор Фестивал.

Фестивалот е од спортски, натпреварувачки, забавен и хуманитарен карактер. Ќе имате можност да бидете дел од многу екстремни активности, како и да уживате во Плетварските зајдисонца со добра музика и логорски оган. Ова е само најава да го „чкртнете“ последниот викенд од август, навремено.

Дел од активностите и оваа година се: активности на јаже, посета на пештера, стреличарство, стрелаштво, кампирање, планинарски трки, планинарење, велосипедски патеки, активности за најмалите, а покрај тоа и аеробик, многу танцување, музика, племенски игри, логорски оган, кино на отворено, јога на зајдисонце и многу други изненадувања.
Повеќе информации околу пријавувањето наскоро на профилот @plevaroutdoorfestival.
Import to Google Calendar

Location

Pletvar, Prilep, Macedonia

Directions

Could not find route!

  • Schedule
  • Guests
  • Attendance
  • Forecast
  • Коментари

Weather data is currently not available for this location

Weather Report

Today stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wind stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Humidity stec_replace_current_humidity %

Feels like stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Forecast

Date

Weather

Temp

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Powered by openweathermap.org