Копанки Пелистер ги стартува лифтовите вторник 07.02.2023

Вести

Хотел Молика и ски центарот Копанки известија, утре , вторник 07.02.2023 година, конечно “СЕФТЕ” за ова скијачка сезона💙❄️🤍

Ранотат двоседот и лифтот, температурата е -10°C

Центарот започнува со работа од 09:00 до 15:00 часот⏳

Во текот на утрешниот ден ќе уживате во скијањето со бесплатни ски билети⛷🏂🛷🔝

За сите останати информации и за работењето на центарот во зависност од временските услови ќе бидете навремено известени.

Дневна ски карта за следните денови 600 денари, деца 400 денари, двосед жичара 100 денари возење.

Копанки Ве очекува!

Претходен написи
Пронајдени четворица исчезнати на Кожуф
Следен напис
Shiffrin во Чешка дојде на една победа до рекордот на Stenmark актуелен од 1989