Ljuboten skyrace 2023

Вести

Следниот викенд односно, 16 септември е датумот за првата планинска трка до врв Љуботен или Љуботен Скајрејс.

Должината на патеката е 23,5 км со висинска разлика од 1680 м D +/-

Стартот и финишот на трката се во Старо Село, a трката започнува во сабота на 16 септември 2023 година во 9 часот

Досега се пријавени 50на натпреварувачи. Линкот за пријавување: LSR001 (smartrace.club)

Бидете и вие дел од првото издание на Љуботен Скајрејс 2023

Претходен написи
Val Thorens за фрирајд Courchevel за милионерски провод
Следен напис
Македонското скијање загуби голем скијачки работник