Македонец дизајнираше за Deuter собра две награди

Вести

Македонецот Иван Нешовски , воодушевен од веста дека новиот ранец Speed ​​Lite Pro на светски познатиот германски бренд за планинарска опрема пред се ранци Deuer беше награден со 2 награди ISPO Munich . Иван овој модел го развивал изминатата година и половина.

“Целосно новиот систем за носење „Liteair“ што го развив беше препознаен од жирито на ISPO како иновативен, добра вентилација, исклучително лесен, без да се загрози удобноста. Одржувањето на сите неопходни работи блиску до дофат на рацете додека се носи ранецот, го прави корисничкото искуство многу пријатно. Мојот личен омилен 3 сезонски ранец, идеален за планинарење, брзо планинарење, преку ферата и многу други активности.” – наведе Нешовски

Во Македонија Deuter ранци може да набавите во Sportbike (ТЦ Беверли Хилс Капиштец – Скопје)

Претходен написи
Промотивна акција дел од секција I3 Македонската бесконечна трансверзала
Следен напис
Австралиските ски центри отворија