Снег низ ски регионите

Вести

Ноќта и рано утринава слаб снег низ ски регионите. Претпладне значително облачно во северните и источните делови со слаб снег. На места  можни и краткотрајни врнежи од замрзнат дожд. Дува умерен, вдолж Повардарие засилен северен ветер со брзина над 60 км/час. Во текот на денот облачноста ќе се намалува.

Најниски измерени температури (следи во живо)

– PopovaSapka 1722 m.a.s.l LOW: -3.2°C at 06:21
– Bistra, Mavrovo 1720 m.a.s.l LOW: -4.1°C at 07:11
– Ponikva,Osogovo 1630 m.a.s.l LOW: -1.3°C at 08:19
– Krusevo-Stanic 1349m LOW: -0.8°C at 08:24
– Mount Vodno, Skopje region LOW: 2.8°C at 07:29

Претходен написи
Pinturault пред Kristoffersen за победа во паралелен велеслалом
Следен напис
Студот ги размрда топовите за снег во Маврово