Снег низ ски регионите ќе има ли скијање?

Вести

Пред нас е влажна недела, пропратена со дожд и снег на планините. Денес е претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во јужните делови (над 25 л/м2). Дува слаб до умерен, а низ источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час).

Низ ски регионите веќе има 10-15 см нов снег над 1600метри. Се очекува формирање на снежна покривка и можност некои од ски центрите да работат повторно. Следете дополнително информации овде на веб или социјалните мрежи.

Претходен написи
Норвешката репрезентација полека го губи својот сјај наредната сезона останува без ѕвездата Ragnhild Mowinckel
Следен напис
Известување Ски-центар “Попова Шапка”