Сончево и силен северен ветер

Вести

Свежо, сончево со мала локална облачност. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер кој на места најмногу на планинските зони, исток и повардарие ќе надминува брзина од 70 км/час.

провери во живо webcams & meteo 


Претходен написи
Забелеа Јулиски Алпи снегот се најави во Словенија
Следен напис
Планинарскиот клуб „Аргентус Моунт“ маркира планинарски патеки кон Шара