Пронајдени четворица исчезнати на Кожуф

Вести

По дводневни исчезнување на четворица млади од Гевгелија, попладнево биле пронајдени без никакви последици, соопшти Центарот за управување со кризи. Тие се изгубиле по силниот ветер и снег.

Четворицата исчезнати во текот на вчерашниот ден заминале од населба Смрдлива Вода, што е на подножјето на планината, кон месноста Мала Рупа на планината Кожуф.

Во потрагата биле ангажирани полицијата – СВР Гевгелија, Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), ЈП „Национални шуми“ – подружница Гевгелија и кабинетот на градоначалникот и други надлежни локални институции, служби и претпријатија.

Исчезнатите биле пронајдени кај месноста Мала Рупа над населбата Смрдлива Вода.

Претходен написи
Малолетници спасени заглавени во рамкие на ски центарот Попова Шапка
Следен напис
Копанки Пелистер ги стартува лифтовите вторник 07.02.2023