Скијачка трка во летна варијанта Saalbach

Вести

Ретро видое кое веруваме дека малкумина го имаат видено, а сепак вредно да се сподели. Малку покосена трева, малку вода, добар восок на скиите и супер забава. Еве како го прават тоа австријците!

Sommer-Ski in Saalbach

"Die ganz Pfiffigen haben sich die Ski mit Schmierseife präpariert."So sieht Spaß beim Sommer-Ski aus. #BR24Wintersport

Posted by BR24 Wintersport on Среда, 22 јули 2020

Претходен написи
Tуристичките работници во среда на протест во Скопје
Следен напис
Кирковски постави нов брзински рекорд за искачување на Пелистер