Анхоч најави прв турнир во Теккен 8 во Македонија!

Вести

Нашиот технички партнер Анхоч, во соработка со Комикс МК (comics.mk), со огромно задоволство и гордост го најавија првиот турнир за сите љубители на Теккен 8 во Македонија.

Датум: 27.01.2024 со почеток во 12:00ч.

Локација: Capitoll Mall – Аеродром, Скопје, 2ри кат.

Ова не е обичен турнир, туку 5 часовна мега забава исполнета со изненадувања, топли прегратки, танцување и боречки вештини и секако фантастични награди.

Забавата и одличните награди се загарантирани и за учесниците но и за целата публика.

Се започнува на 27.01.2024 во 12:00ч со непобедливата енергија на единствениот Марко Новески (marko noveski)кој ќе Ве води низ целиот настан.

Она што може да го очекувате:

 • Награди за најдобрите 3 натпреварувачи:
  • Прво место: Анхоч гејминг вредносен ваучер во висина од 12.000 денари
  • Второ место: Анхоч гејминг вредносен ваучер во висина од 6.000 денари
  • Трето место: Анхоч гејминг вредносен ваучер во висина од 3.000 денари
  • Натпреварот ќе биде координиран и изведен во светски рамки, со добро познат Координатор и Судија од нашиот простор.
 • Награди за посетителите и оние кои ќе бидат со нас (Iron Fist Hour, односно Часот на Челичната Рака) :
  • Игри
  • Хардвер
  • Облека
 • Уникатен косплеј: Фантастичните Ива – Avi Cosplay (avicosplay) и Мартин Соколовски (martin.2jz)  ќе бидат облечени во улога на едни од главните ликови во новото издание на играта Теккен 8 – Лили и Џин.

Ќе имате шанса и да се сликате со нив, а можеби да дознаете и некоја тајна за Лили и Џин.

 • Сето ова ќе биде зачинето и со можност да видите уникатни боречки вештини од страна на веќе докажани мајстори во оваа област, односно:

Школа за Изворни Јапонски Борбени Вештини и Култура

TENRYU – BUSHIDO SCHOOL
Иванчо Горјанин сенсеи (
igorjanin)

Ги очекуваме сите љубители на Теккен но и секој кој сака да биде дел од уникатен настан каков што заслужува нашата гејминг заедница на заедничка забава и дружење.

Ние потврдуваме присуство а вие?

Погледнете ги сите детали на www.anhoch.com

Претходен написи
Попова Шапка и Копанки активни недела 21 јануари
Следен напис
Како се спремаше Schladming