Courchevel добива нова патека со натпреварувачки ранг

Вести

Можеби ќе ги интересира сите љубители и редовни скијачи на француските ски центри преку единствените ски тури со Нехар Травел. Детали за новaтa црна патека се откриени и се чини дека ски фановите едвај чекаат да ја пробаат и да ја тестираат нивната способност. Црнaтa стаза Eclipse е креирана за потребите на Светскиот шампионат во алпско скијање кој ќе се одржи во Courchevel  2023 година. Ќе биде отворена следната сезона, започнува на Col de la Loze  (2.234 м) со наклон од 30% и поминува низ густа шумска околина пред да заврши во селото Le Praz на 1.300 метри.

 

Претходен написи
ГРЕГОР ХАЈН ПОБЕДИ НА УЛТРАМАРАТОНОТ НА ГАЛИЧИЦА ДОЛГ 107 КИЛОМЕТРИ
Следен напис
Кацигите може да го зголемат ризикот од сериозни повреди