Маврово 30 ноември почнува скијање промо цени

Вести


Снегот подрани на Бистра, Ресорт Маврово отвора на 30 ноември 2023 година. Од 30 ноември до 3 декември ,промотивна цена на дневна ски карта од 750 денари за сите категории- деца, младинци и возрасни. Отворени ќе бидат стазата двосед, детскиот, жолтиот и повратниот ски лифт.
Жичарницата двосед ќе работи од 08 часот до 16 часот. Билетарницата отвора во 8 часот.


Претходен написи
Сабота првиот сериозен снежен бран температури до -15°C
Следен напис
Нордиецот Ставре Јада сезоната ја започна со одлични позиции