Сабота првиот сериозен снежен бран температури до -15°C

Вести

Сабота: Oблачно со врнежи на места пообилни (над 25 л/м2). Планините со врнежите од снег, а во текот на денот снег и на пониските места. На планините се очекува формирање на поголема снежна покривка 40+ , помала снежна покривка и низ населените места. Ќе дува засилен северен ветер, Шара, Кораб регионот 50-70 км/h, слично и низ повардарие и на југ во зоната на ски центарот Кожуф. До 30-40 km/h низ источните планини, Осогово, Берово. Недела ветарот постепено ќе се немалува. Утринска температура во недела под нулата, планинските температури и до -15°C

Акумулација на врнежи во текон на викендот

Недела: Ден за скијање….

Претходен написи
MAVROVO EARLY BIRD PROMO SKIPASS 23/24
Следен напис
Маврово 30 ноември почнува скијање промо цени