Непознато лице ја исекло челичната сајла од гондолата

Вести

Дури и канадските ски центри си имаат работа со пуноглавци. Непознати лица вчера по втор пат прават вандалски чин и успеале да ја исечат 6 см дебелата челична сајла од Sea to Sky гондолата која располага со 30 кабини. Гратчето Squamish е оператор на оваа гондола близу Ванкувер и втор пат претрпува високо ризична материјала штета, чин кој шокира многумина.

 

Претходен написи
Водно повторно терен за нови рекорди и предизвик
Следен напис
Еден од најпопуларните норвешки спортисти повторно скандалозен