Попова Шапка и Маврово отвараат утре 22 јануари

Вести

Информации за отварање ски центар на 22 јануари е малку безвезе, но природата и планетата покажаа на балканот и на алпите дека ниту со човечката технологија не може да бидат надмудрени. Повеќемесечната суша и благи температури деновиве се свртеа на ладно и снег, па колку толку со молење и плачење ски лифтовите ќе почнат да работат. 30-40 см снег има на ски терените, но доброто е што следува позитивна прогноза и снег цела работна недела. Подоле во прилог и ценовниците на ски карти за сезона 2023.

Скијање засега нема во Крушево, на Пониква и Пелистер.

Претходен написи
Британскиот актер Џулијан Сендс исчезна на планинарење
Следен напис
Попова Шапка во новата ски сезона влегува со ново лого