Ски центри нема да работат заради премногу студ

Вести

Додека ние гледаме во празни ливади , студена објава од северно американскиот ски центар Showdown Montana кој објави дека деновив заради ниските температури кои надминуваат -20 нема да работи.

Претходен написи
Што креират странците кога ќе дојдат на скијање во Македонија
Следен напис
Kaunertal сезонава ја отвори најстрмната патека во Европа