Снежен рај утрово на Попова Шапка

Вести

Дваесетина см снег наврна изминатово деноноќие на Шар Планина. Снег има скоро низ сите ски региони над 1600 метри.

Галичица, Пониква, Пелистер, Маврово , Попова Шапка.

Во прилог ски центарот Попова Шапка рано утринава, температура -1°C

повеќе инфо webcam линк

Претходен написи
Конкурс за најдобра планинска фотографија 2022
Следен напис
TechnoAlpin во партнерство со владата влегува на Попова Шапка