Поволен ски пристап Визер со нова авиолинија Скопје – Салцбург

Вести

За следната ски сезона поволна ски линија, со аеродром поблиску до алпите. Унгарскиот нискобуџетен авиопревозник Визер соопшти дека од 3 јули ќе воведе авионска линија од Скопје кон Салцбург и обратно. Визер информира дека авионите на оваа линија ќе сообраќаат двапати неделно.

Претходен написи
Почнува автобуски превоз на патници
Следен напис
На автриски Mölltaler ќе се лизга од 6 јуни