Преглед на ски тури Француски алпи

Вести

Chamonix и Les 2 Alpes се први дестинации на почетокот од јануари. Покрај неизбежноста на нашите планини , сите кои сакаат дополнителни километри скијање на голема надморска височина планирана е посета на пет дестинации. Сезонава на располагање можеби најдобрите опции во Франција и секако водечките во светот. Tрендовски центри, опремени со најмодерените гондоли и лифтови, беспрекорно процесирани патеки кои можат да опслужат илјадници скијачи и бордери притоа задоволувајќи ги сите барања за снежна забава. За димензиите на ски патеките нема потреба од дискусија, ваше е да имате доволно енергија да стоите исправени на нозе. Имајте во предвид , цените се first minute понуди кои важат до 10 октомври и можност да ги скијате француските центри по релативно прифатливи цени. Местата забрзано се резервираат и пополнуваат.

Пакет аранжман со вклучен превоз, сместување, ски пас и минимум еден водич асистент (Јасмин Нехар стандард) за секоја тура. Цените почнуваат од 489€

🚠 5 јануари 2024 Les 2 Alpes – од 489

🚠 5 јануари 2024 Chamonix – Mont Blanc – од 729€ вклучен Mont Blanc ski pass unlimited

🚠 12 јануари 2024 Tignes & Val d’Isere – од 619€

🚠 19 јануари 2024 Les Arcs – Paradiski – од 619€

🚠 26 јануари 2024 Val Thorens – Les 3 Vallees – од 619€

Придружете се и бидете во најдобро друштво и низ најдобрите ски центри во Франција заедно со нас и Нехар Травел.

Пријавување и повеќе инфо 078 309 807 Христијан skimacedonia или Нехар ТА +389 71 38 07 24 и 02 31 31 045 

Детали и опис на турите

Претходен написи
Алпските глечери стопија 10% од својот волумен за две години
Следен напис
FIS и Infront: Силно партнерство за медиумските правата од Светскиот куп